Policista chtěl napomenout řidiče za pomalou jízdu. V autě ale žádný nebyl.

Google už dlouho testuje svá auta bez řidiče. Autonomní vozidla této společnosti už mají najeto téměř 2 miliony kilometrů. Za tu dobu se stalo mnoho kuriózních situací. Jako nedávno tato v Kalifornii. V zóně, kde je povolena rychlost 35 mil za hodinu, jelo auto Googlu jen 24 mph.

Policista se proto na motocyklu přiblížil vozidlu a chtěl zkontrolovat situaci. Když zjistil, že ale ve vozidle žádný nebyl …

… spojil se přes systémy vozu s operátorem v monitorovací centrále Google a poučil ho o tom, že by vůz měl jet rychleji aby zbytečně nebrzdil provoz.

Technologická firma už v minulosti prohlásila, že pokud její vozy způsobí nějaký dopravní přestupek, pokuty samozřejmě zaplatí. Kolik jich zatím bylo – neuvádí. 
Minulý týden se ale Google pochlubil statistikou, která ukazuje, že jeho auta bez řidiče ujela za poslední dva měsíce přes 160 tisíc kilometrů a nezpůsobila žádnou dopravní nehodu. 
Lidé z projektu autonomních vozidel Google tvrdí, že auta bez řidiče jsou připravena vyjet na silnice za 3 roky. Jenže kvůli legislativě si osobně myslím, že to potrvá mnohem déle ….
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Google, Policie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s