Pracuje Google na svém vlastním mobilním telefonu?

Google už dříve nabízel „svůj“ mobilní telefon Nexus. Na něm ovšem pracoval společně s LG a Huawei. Tentokrát by ale měl být software a design kompletně v režii Googlu. 
Google už sice vyrábí svůj Chromebook a pracuje na tabletu Pixel C – ale má nějaký smysl dělat i chytrý telefon? 

Ano! Apple ukázal, že smysl to má. Google chce tak nabídnout podobný uživatelský zážitek, jaký mají majitelé zařízení s nakousnutým jablkem. Jde o vzájemnou provázanost. Operační systémy iOS a OSX jsou navzájem propojené. Vyfotíte něco iPhonem a fotka se automaticky uloží i do vašeho iPadu a Macu. Začnete psát na mobilu email nebo zprávu – dopsat ji můžete opět u stolního počítače. Zvoní vám doma váš iPhone, zvednout hovor můžete opět třeba prostřednictvím MacBooku.

Google si je dobře vědom toho, že právě tento „ekosystém“ drží lidi u jedné značky. Já sám jsem dřív nenáviděl Apple. Bral jsem ji jako snobskou záležitost. Až jednou jsem od operátora dostal iPhone 3G za 1,- Kč a …. dnes už doma celá rodina nepoužíváme nic jiného než produkty Apple.

Google má spoustu služet a Android je natolik rozšířený, že pokud se mu podařívyrábět kvalitní hardware a spojit to s kvalitními službami (jaké Apple nabízí), tak se mu časem může povést dotáhnout Apple a začít mu konkurovat nejen v SW oblasti ale hlavně HW. Tam zatím Google za Applem zaostává nejvíc.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Android, Apple, Google. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s