Apple chce přes Apple Pay umožnit platby mezi uživateli navzájem

Prostřednictvím mobilního telefonu budeme moci nejen platit u bezkontaktního terminálu, ale také sobě navzájem. Znáte to – od někoho něco kupujete nebo chcete třeba jen půjčit hotovost a říkáte: já ti to pošlu na účet. To už od příštího roku (ale nejprve nejspíše jen v USA) nebude třeba. Stačí prostřednictvím Apple Pay „poslat“ peníze na druhý telefon – tedy bankovní účet s ním spojený. Místo abyste telefon přiblížili k platebnímu terminálu – přiložíte ho k telefonu člověka, kterému chcete peníze poslat. 
Podle této zprávy Wall Street Journal  Apple usilovně pracuje na technickém a softwarovém řešení. Což by ale nebylo pro „jablečnou“ společnost nic složitého – daleko složitější bude vyjednávání s pěněžními ústavy. Banky mohou ještě celou tuto „funkci“ pozdržet, ale jak známe Apple, nakonec s tímto řešením určitě přijde. 
Věřím, že celá transakce bude velmi bezpečná, stejně jako celé Apple Pay. Uživatelé se nebudou muset bát o své peníze – narozdíl od Facebook Massenger Payments, který byl často v zahraničí terčem kritiky. Jinak s posíláním peněz mezi osobami už PayPal prostřednictvím Venmo nebo Google přes Wallet
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Apple, Apple Pay. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s